Rubriky
Česká Lípa

Smaltované cedule s číslem popisným a orientačním

Když si chcete v České Lípě správně označit dům číslem popisným (nebo i orientačním) máte snadnou volbu.

Rada města Česká Lípa schválila 15. října 2019 jednotné „Zásady města Česká Lípa o označování ulic, veřejných prostranství a budov“.

Tabulka s číslem popisným má být smaltovaná cedulka o rozměrech 20×15 cm, s bílým pozadím, červeným orámováním a červeným arabsky psaným číslem uprostřed. Tabulka s číslem evidenčním (obvykle garáže nebo budovy určené k rekreaci) je stejná jako tabulka s číslem popisným, jen je místo červené použita černá barva. Čísla orientační, která mají podobu tmavě modré tabulky s bílým číslem uprostřed, již nyní stavební úřad nepřiděluje, ale stávající jsou samozřejmě v platnosti.

Smaltovaná domovní čísla pro Českou Lípu

Až budete rekonstruovat fasádu a budete si chtít novou smaltovanou cedulku objednat, jde to snadno v e-shopu smaltzlin.cz v kategorii, která nese název města Ostravy. Za dva týdny k Vám smaltovaná bombírovaná cedule s číslem Vašeho domu dorazí. Jedna vyjde asi na 350 korun.

Smaltované cedule s čísly českolipských domů.

V srpnu 2020 jsme společně s přáteli hromadně objednali smaltované tabulky s čísly popisnými, abychom vyzdobili naše domy v části města. Měl jsem radost, když jsme nakonec objednávali dvacet cedulí.

Objednat si je můžete i vy. V eshopu smaltzlin.cz to jde snadno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *